Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 8 w Gdańsku „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Grupy
Pozytywne Przedszkole POZYTYWKA
Rocznik: 2017 JEŻYKI Dzieci: 22 Nasza grupa liczy 22 dzieci w wieku od 3 do 4 lat, w tym 8 dziewczynek i 14 chłopców. Dzieci z naszej grupy po zakończonej adaptacji bardzo chętnie przychodzą do przedszkola. Są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Jeżyki uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki oraz Smart Lab. Raz w miesiącu odwiedza nas teatr GARGULEC, dzieci bardzo chętnie oglądają prezentowane przedstawienia. Jeżyki to prawdziwe zuchy, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Z chęcią uczą się wierszy, rymowanek i piosenek. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawy ruchowe i zabawy w kącikach zainteresowań. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia
Rocznik: 2017 TYGRYSKI Dzieci: 26 Najmłodsza grupa w przedszkolu liczy 26 osób. W oddziale 3-latków jest 18 dziewczynek i 8 chłopców. Dzieci w naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczyciel jak i zabawach dowolnych. Maluchy uczą się samodzielności oraz zasad współżycia w grupie. 3-latki uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki a także bardzo lubią, jak odwiedza nas teatrzyk. Nasza grupa bardzo chętnie bierze udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez nauczycielki, śpiewanie piosenek sprawia im ogromną radość. Każdy dzień Tygrysków wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, spacerami oraz zajęciami dodatkowymi, dzięki czemu uśmiech nie schodzi z ich twarzy. Edukacja najmłodszej grupy łączy naukę z dobra zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności z wielką przyjemnością. Dzieci starają być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała i przyjazna.
Rocznik: 2016 SÓWKI Dzieci: 25 Nasza grupa liczy 25 dzieci w wieku 4 i 5lat. Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą zajęciach oraz zabawach dowolnych, a także organizowanych przez nauczyciela. Jesteśmy już starszakami, więc przygotowujemy się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy, skupiamy uwagę i zapamiętujemy nowe treści. Każdy starszak w naszej grupie zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam spacery po najbliższej okolicy. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.